تولید کننده داروهای گیاهی، پروبیوتیک ها ، افزودنی های تخصصی خوراک و کنسانتره

درماتوفیتوز، مشکل پوستی شایع در اسب ها

فهرست مطالب

درماتوفیتوز(Dermatophytosis) یک عفونت قارچی بسیار مسری در پوست است که می تواند اسب ها را در هر سنی درگیر کند و یکی از رایج ترین بیماری های پوستی اسب ها در بسیاری از کشور ها است. در اسب ها 2 جنس اصلی قارچ ها این عارضه را ایجاد می کنند:

  1. تریکوفیتون ها (Trichophyton)
  2. میکروسپوروم ها (Microsporum)makiandampars - ringworm

این قارچ ها به راحتی در محیط پخش می شوند و می توانند در اثر تماس مستقیم با اسب آلوده یا از طریق وسایلی مثل ابزار تیمار کردن و …. منتقل شوند و حتی برخی از آنها می توانند از اسب به انسان هم منتقل شوند. هم چنین هاگ های این قارچ به شدت در محیط مقاوم و پایدار هستند. موهای آسیب دیده همراه با هاگ قارچ منشا اصلی انتشار بیماری هستند. البته تماس همیشه هم  منجر به بیماری نمی شود. در حقیقت عواملی مثل سن، سلامتی، شرایط سطح تماس پوست و تغذیه حیوان در بروز عفونت نقش دارند. غالبا، درماتوفیت ها فقط در سلول های مرده پوست و مو رشد می کنند و به محض اینکه به سلول های زنده می رسند، عفونت متوقف می شود. در واقع زمانیکه ایمنی میزبان توسعه پیدا می کند، انتشار بیشتر عفونت متوقف می شود اما این پروسه در شرایط طبیعی ممکن است که چند هفته طول بکشد.

علائم بالینی

در اسب های آلوده معمولا نواحی کچلی حلقوی با پوست فلسی شده و مو های شکسته و آسیب دیده مشاهده می شود. قسمت هایی از بدن که ضایعات در آنها بیشتر مشاهده می شود، نواحی شکم و ناحیه قرار گرفتن زین است، اما عفونت می تواند به گردن، پهلو ها، سینه یا سر هم انتشار پیدا کند.makiandampars - ringworm

درمان

این عفونت ها معمولا نیازی به درمان ندارند و بعد از چند هفته سیستم ایمنی این عفونت را از بین می برد. اما استفاده از محصول کاملا طبیعی ایمونوپرپوفیت که حاوی عصاره گیاهان اکیناسه و شیرین بیان و عصاره پروپولیس است، با تقویت ایمنی، می تواند باعث پیشگیری از عفونت شود و یا طول دوره بیماری را کاهش بدهد. پروپولیس به کار رفته در این محصول دارای خواص ضد قارچی، ضد باکتریایی و ضد التهابی است. هم چنین باعث تقویت ایمنی سلولی و همورال ،که در پاکسازی درماتوفیتوز نقش دارند، می شود. هم چنین گیاهان اکیناسه و شیرین بیان هم به دلیل مواد موثره خود باعث تقویت ایمنی می شوند و در نتیجه به بهبود سریع تر عفونت کمک می کند.

برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

برای خرید محصول اینجا کلیک کنید.

عنوان پیشرفته
ساعت مشاوره در روزهای کاری 8:30 تا 10 | 12 تا 13

مشاوره تخصصی آنلاین