تولید کننده داروهای گیاهی، پروبیوتیک ها ، افزودنی های تخصصی خوراک و کنسانتره

پروبیوتیک اسب؛ مزیت ها

فلور میکروبی دستگاه گوارش نقش بسیار مهمی در سلامت انسان ها و حیوانات دارد. استفاده از پروبیوتیک ها یکی از راه های تنظیم و بهبود فلور میکروبی و پیشگیری و درمان بیماری ها می باشد. پروبیوتیک ها میکروب های (باکتری، مخمر، قارچ یا تک یاخته) زنده ای هستند که با محافظت از دستگاه گوارش اسب ها در برابر میکروب های مضر و بیماری زا سلامت آنها را تامین می کنند. حفظ سلامت و تعادل فلور میکروبی دستگاه گوارش اسب ها منجر به بهبود عملکرد گوارشی، جذب مواد مغذی و تقویت سیستم ایمنی آنها می شود.

makiandampars - probiotics in horses

باکتری های بیماری زا مانند ای کلای، سالمونلا و … سمومی تولید می کنند که برای فلور میکروبی و دستگاه گوارش مضر می باشند. به علاوه خود این باکتری ها می توانند باعث ایجاد پاسخ های التهابی شوند. اگر شرایط برای رشد و تکثیر باکتری های بیماری زا مساعد باشد، تعادل فلور میکروبی به هم خورده و تعداد باکتری های بیماری زا از باکتری های مفید بیشتر می شود؛ در نتیجه سلامت میزبان به خطر خواهد افتاد. مصرف پروبیوتیک در اسب می تواند با افزایش تعداد باکتری های مفید روده، تعادل فلور میکروبی را برگرداند و منجر به بهبود هضم و جذب و سلامت دستگاه گوارش شود.

پروبیوتیک ها چگونه به حفظ سلامت اسب ها کمک می کنند؟

پروبیوتیک ها به روش های مختلفی اثرات مثبت خود را ایفا می کنند. تولید ترکیبات ضدمیکروبی که باکتری های بیماری زای روده ای را از بین می برند، جلوگیری از کلونیزاسیون و تجمع این باکتری ها در روده و تحریک سیستم ایمنی از جمله اقدامات پروبیوتیک ها می باشد. در حقیقت پروبیوتیک ها با تولید اسیدهای چرب کوتاه زنجیر، محیط روده را اسیدی و برای رشد باکتری های بیماری زا نامناسب می کنند. هم چنین با باکتری های مضر بر سر و جا و غذا رقابت کرده و سبب حذف رقابتی آنها می شوند. به علاوه به بلوغ سلول های پوششی روده کمک کرده و اتصال های بین آنها را تقویت می کنند و از این طریق منجر به تقویت سد دفاعی مخاط روده می شوند. پروبیوتیک ها اثرات ضد التهابی نیز داشته و از انتریت ها جلوگیری می کنند. آنها هم چنین ترکیباتی تولید می نمایند که به سموم باکتری های بیماری زا چسبیده و آن را غیر فعال می کنند.

مصرف پروبیوتیک به چه اسب هایی کمک کننده است؟

  • اسب‌ های مبتلا به اختلالات گوارشی مثل نفخ، اسهال، یبوست و …
  • عدم تحمل غلات در جیره
  • اسب هایی که کاهش وزن داشته اند یا به خوبی وزن نمی گیرند
  • اسب هایی که آنتی بیوتیک تراپی یا کرم زدایی داشته اند

سین بیوتیک MLC حاوی میلیون ها پروبیوتیک لاکتوباسیلوس کازئی و پری بیوتیک اختصاصی آن یعنی دکستران الیگوساکارید می باشد. لاکتوباسیلوس کازئی پروبیوتیکی مقاوم بوده که بدون آسیب به روده می رسد و در کانت بالا در آنجا جایگزین می شود. دکستران نیز نسبت به شرایط دستگاه گوارش کاملا مقاوم بوده و بدون این که تجزیه شود به روده رسیده و در آنجا تنها به مصرف باکتری های مفید می رسد و به رشد و تکثیر آنها کمک می کند. به علاوه دکستران با تحریک کمپلمان های ایمنی به تقویت ایمنی اسب ها نیز کمک می کند. همراه شدن پروبیوتیک و پری بیوتیک اختصاصی آن در سین بیوتیک MLC منجر به افزایش اثرگذاری آنها شده و به زنده ماندن و رشد و تکثیر بیشتر پروبیوتیک کمک می کند.

برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

برای خرید محصول اینجا کلیک کنید.