تولید کننده داروهای گیاهی، پروبیوتیک ها ، افزودنی های تخصصی خوراک و کنسانتره

کشیدن دندان در سگ و گربه و مراقبت های پس از آن

سلامت دهان و دندان در کیفیت زندگی و سلامت عمومی سگ و گربه ها نقش مهمی دارد. بیماری های مربوط به لثه و دندان اغلب دردناک بوده و غذا خوردن حیوان را مختل می کنند. به علاوه عفونت های دهان و دندان گاهی سبب ایجاد بیماری های مهم تری در قلب، کبد و کلیه هم می شوند؛ بنابراین نباید از بهداشت دهان سگ و گربه ها غافل شد.

حدود 80% سگ و گربه ها تا سن 2 سالگی دچار مشکلات و بیماری های دندانی می شوند.

روی دندان سگ و گربه ها هم مانند انسان ها یکسری پلاک هایی تشکیل می شوند که در حقیقت ترکیبی از بزاق، ذرات غذا و باکتری هستند و باید با مسواک زدن پاک شوند در غیر این صورت، این پلاک ها سفت شده و اصطلاحا تارتار ایجاد می کنند که برای پاک کردن آنها باید به دامپزشک مراجعه نمود وگرنه سبب التهاب لثه، گسترش عفونت و لق شدن دندان می شوند.

makiandampars - dental disease in cats and dogs

برای اطلاعات بیشتر در مورد بیماری های دهان و دندان در سگ و گربه ها اینجا کلیک کنید.

چه زمانی لازم است دندان کشیده شود؟

در صورت بیماری های شدید دندان و لثه، شکستگی دندان و به طور کلی آسیب های غیر قابل ترمیم دندان، باید دندان آسیب دیده کشیده شود تا از این طریق هم از عفونت پیشگیری شود و هم حیوان از درد رهایی یابد. از طرفی سگ و گربه ها بدون دندان هم به راحتی به زندگی خود ادامه می دهند و حتی وضعیت سلامت و رفاه آنها بعد از کشیدن دندان خراب و دردناک بهتر هم می شود.

سگ و گربه ها بعد از کشیدن دندان به چه مراقبت هایی نیاز دارند؟

تغذیه

تا چند روز بعد از جراحی کشیدن دندان، دندان و لثه ها کمی حساس هستند. به همین دلیل بهتر است که در روز های اول پس از جراحی از غذا های نرم برای سگ یا گربه تان استفاده کنید اما بعد از این که دوباره به صورت عادی شروع به غذا خوردن کردند می توانید همان رژیم غذایی قبل از جراحی را برای آنها ادامه دهید.

تمرین و فعالیت بدنی

 در طی 48 ساعت اول بعد از جراحی بهتر است فعالیت بدنی سگ و گربه به حداقل برسد اما بعد از آن می توانند به برنامه زندگی سابق خود برگردند.

معاینه پس از جراحی

می توانید 7 تا 10 روز پس از جراحی دندان، برای اطمینان از روند ترمیم لثه و دندان به دامپزشک مراجعه کنید.

استفاده از اسپری کاملا طبیعی ماریمند 7

ترکیبات موثره اصلی به کار رفته در ماریمند 7 شامل عصاره های کالاندولا (گل همیشه بهار)، شیرین بیان و پروپولیس است که دارای اثرات ضد التهابی، ضد باکتری و ضد قارچی می باشند. این محصول با افزایش رگ زایی، کاهش التهاب و جلوگیری از رشد میکروب ها سبب بهبود روند ترمیم محل جراحی می شود و سوزش ناشی از آن را هم کاهش می دهد.

برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

برای خرید محصول اینجا کلیک کنید.