تولید کننده داروهای گیاهی، پروبیوتیک ها ، افزودنی های تخصصی خوراک و کنسانتره

پاروویروس سگ؛ آشنایی با علائم و درمان

فهرست مطالب

پاروویروس یک عفونت بسیار شایع و خطرناک در سگ ها می باشد. این ویروس به سلول های روده حمله کرده و جذب مواد مغذی ضروری را مختل می کند؛ بنابراین حیوان به شدت ضعیف و کم آب می شود. پاروویروس سگ ها بیماری نسبتا جدیدی است. این بیماری اولین بار در سال 1978 میلادی در سگ ها دیده شد و به دلیل شدت زیاد بیماری و انتشار سریع آن بین سگ ها حائز اهمیت زیادی می باشد.

سگ ها چگونه به عفونت پاروویروسی مبتلا می شوند؟

پاروویروس سگ ها یک عفونت به شدت مسری است که با سرعت زیادی بین سگ ها انتشار می یابد. تماس سگ با مدفوع حیوان بیمار می تواند باعث انتقال بیماری شود. این ویروس از طریق هوا منتقل نمی شود ولی به مدت طولانی روی سطوح مختلف مثل وسایل، لباس، زمین و … باقی می ماند. این ویروس می تواند ماه ها یا حتی سال ها در محیط باقی بماند و به بسیاری از ضدعفونی کننده ها مقاوم است.

سگ های مبتلا به پاروویروس چه علائم بالینی بروز می دهند؟

علائم بالینی عفونت با پاروویروس در سگ ها متغیر است اما مهم ترین علامتی که در این بیماری دیده می شود اسهال و استفراغ شدید است و معمولا استفرغ زودتر از اسهال شروع می شود. معمولا اسهال در این بیماری بسیار بدبو است و حاوی مقدار زیادی موکوس (مواد ژله ای) می باشد. هم چنین ممکن است خون در اسهال نیز دیده شود. علاوه بر اسهال و استفراغ، بی اشتهایی، بی حالی شدید و تب هم ممکن است دیده شوند. احتمال دارد سگ های مبتلا همه این علائم را با هم نداشته باشند اما اسهال و استفراغ شایع ترین علامت بوده که در همه موارد دیده می شود.

makiandampars - parvovirus signs in dogs

پاروویروس بیشتر در چه سگ هایی دیده می شود؟

این بیماری می تواند در هر سنی اتفاق بیفتد اما معمولا در سگ های زیر 1 سال که واکسینه نیستند، شایع تر است. توله سگ های جوان زیر 5 ماه هم درگیر عفونت شدید می شوند و درمان آنها مشکل است.

درمان پاروویروس در سگ ها چگونه است؟

برای بهبود سگ های مبتلا به این بیماری باید از درمان های حمایتی و علامتی مانند مایع درمانی، استفاده از داروهای ضداستفراغ و … کمک گرفت. هم چنین برای تقویت ایمنی سگ های مبتلا، کاهش تلفات و انتشار بیماری می توان از داروی کاملا طبیعی ایمونوپروپوفیت استفاده نمود. این محصول حاوی عصاره های اکیناسه (سرخارگل)، شیرین بیان و پروپولیس بوده و منجر به تقویت ایمنی سلولی و همورال می شود.

برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

برای خرید محصول اینجا کلیک کنید.

هم چنین از آنجاییکه به دلیل اسهال و آسیب روده، تعادل فلور میکروبی نیز به هم می خورد، می توان از سین بیوتیک MLC استفاده نمود. این محصول حاوی میلیون ها پروبیوتیک لاکتوباسیلوس کازئی به همراه پری بیوتیک اختصاصی آن دکستران می باشد و منجر به تقویت فلور میکروبی روده، بهبود عملکرد دستگاه گوارش و تقویت ایمنی می شود.

برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

برای خرید محصول اینجا کلیک کنید.

عنوان پیشرفته
ساعت مشاوره در روزهای کاری 8:30 تا 10 | 12 تا 13

مشاوره تخصصی آنلاین