تولید کننده داروهای گیاهی، پروبیوتیک ها ، افزودنی های تخصصی خوراک و کنسانتره

استرس سگ و گربه در ماشین و راه حل های آن

فصل تابستان زمان مناسبی برای مسافرت رفتن است. از آنجاییکه صاحبان سگ و گربه ها، علاقه و وابستگی زیادی به این حیوانات همراه دارند، در نتیجه دوست دارند آنها را همراه خود به سفر ببرند. با این حال، اکثر گربه ها و برخی از سگ ها سواری در ماشین را دوست ندارند و این قضیه آنها را مضطرب و نگران می کند. این مشکل در توله سگ ها بیشتر دیده می شود و به مرور زمان از بین می رود و به مسافرت با ماشین علاقه مند می شوند؛ با این حال برخی از آنها در بزرگسالی هم به ماشین عادت نمی کنند.

هم چنین گاهی اوقات مثل مراجعه به دامپزشک و … لازم است سگ و گربه ها سوار ماشین شوند و مسافتی را با ماشین طی کنند؛ بنابراین باید راه حلی برای مشکل اضطراب و نگرانی آنها پیدا کنیم.

makiandampars - car stress in cats

علت استرس و نگرانی سگ و گربه ها هنگام سواری در ماشین چیست؟

معمولا یک تجربه ناخوشایند مثل تصادف یا … می تواند منجر به استرس و اضطراب در سگ و گربه ها در هر بار ماشین سواری شود. هم چنین ممکن است که این حیوانات هنگام سوار شدن در ماشین، حس کنند که در یک قفس متحرک گیر افتاده اند و این قضیه آنها را مضطرب کند. به علاوه استرس و نگرانی در سگ و گربه هایی که تنها یک یا دو بار در سال سوار ماشین می شوند و آن هم مربوط به رفتن به دامپزشکی می باشد، بیشتر است.

ریختن بزاق دهان، سر و صدا کردن بیش از حد، بی قراری و استفراغ از علائم استرس و اضطراب در ماشین است که به آن بیماری حرکت (motion sickness) هم می گویند.

برای کاهش ماشین گرفتگی در سگ و گربه ها چه کارهایی انجام دهیم؟

می توانید سگ یا گربه تان را داخل یک باکس راحت و مناسب که آن را دوست دارد، قرار بدهید. سعی کنید در داخل خانه که حیوان آرام است، با گذاشتن پتو و اسباب بازی، او را به باکسش علاقه مند کنید. در این صورت سگ یا گربه شما به باکسش به عنوان یک مکان امن و آرام نگاه می کند و اگر داخل ماشین هم در داخل باکس قرار بگیرد، به حفظ آرامشش کمک می کند. هم چنین می توانید بعد از اینکه سگ یا گربه تان به باکسش علاقه مند شد، یکی دو بار او را داخل باکسش در ماشین ببرید و ماشین را روشن کنید اما حرکت نکنید. با این کار حیوان خانگی دلبندتان به محیط ماشین بیشتر عادت می کند و در دفعه های بعد می توانید راحت تر آنها را با ماشین جا به جا کنید. البته عادت کردن سگ و گربه ها به ماشین و سواری ممکن است چند روز یا حتی چند هفته طول بکشد.

می توانید با سگ و گربه تان به سواری های کوتاه بروید و محیط شاد و آرامی برای آنها فراهم کنید یا آنها را با ماشین به مکان های مورد علاقه شان، مثل پارک، ببرید و در انتها به آنها جایزه یا تشویقی بدهید تا به مسافرت با ماشین علاقه مند شوند.

یکی از دیگر از اقداماتی که می تواند ماشین سواری را برای حیوان خانگیتان جذاب کند، این است که یکی از اسباب بازی های مورد علاقه اش را به زمان های ماشین سواری اختصاص دهید. در این صورت برای مسافرت و ماشین سواری انگیزه پیدا می کند.

همچنین برای کاهش استفراغ در ماشین می توانید کمی شیشه را پایین بکشید تا هوای تازه جریان پیدا کند و هوای ماشین خنک باشد. در صورت امکان چند از ساعت قبل از سفر غذای حیوان را محدود کنید زیرا اگر معده اش خالی باشد احتمال استفراغ هم کمتر می شود. بازی کردن یا پیاده روی قبل از سفر نیز به خسته شدن و کاهش استرس آنها کمک می کند.

به علاوه می توانید از داروی کاملا گیاهی آرام بخش نوروکالم، محصول ماکیان دام پارس، برای کاهش استرس و نگرانی سگ و گربه ها هنگام مسافرت و ماشین سواری استفاده کنید. این محصول حاوی عصاره گیاهان سنبل الطیب و بادرنجبویه می باشد. سنبل الطیب و بادرنجبویه از دیرباز به عنوان آرامبخش، ضد اضطراب و استرس استفاده می شوند. این گیاهان به طور طبیعی روی سیستم عصبی تاثیر گذاشته و باعث آرامش و بهبود بی قراری می شوند. امروزه نیز این گیاهان در بهبود اضطراب، فشارهای عصبی و استرس مورد استفاده قرار می گیرند. فرمولاسیون داروی نوروکالم به نحوی است که مواد موثره ی موجود در عصاره های سنبل الطیب و بادرنجبویه اثرات درمانی یکدیگر را تشدید و تقویت کرده و موجب اثربخشی بیشتر دارو می شوند.

برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

برای خرید محصول اینجا کلیک کنید.