تولید کننده داروهای گیاهی، پروبیوتیک ها ، افزودنی های تخصصی خوراک و کنسانتره

بیماری تب دنگی در ایران همه گیر میشود!

فهرست مطالب

متاسفانه تا امروز، 138 نفر در کشور به بیماری تب دنگی مبتلا شده اند و آمار مبتلایان نیز رو به افزایش است. به نقل از خبرنگار صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران: انتظار می رود تب دنگی در شهریور و مهر امسال همه گیر شود. به گزارش ان‌بی‌سی نیوز در سال های اخیر بیماری تب دنگی به علت گرمایش جهانی کره زمین، چندین برابر شده است چرا که شرایط ایده‌آلی را برای زندگی و تکثیر پشه‌های آئدس ایجاد کرده است.

انتقال دنگی در ماه‌های گرم‌تر و مرطوب در بسیاری از مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری به اوج خود می‌رسد بنابراین باید در این ایام بیشتر مراقب بود. مردم ساکن استان های بوشهر، هرمزگان، فارس، مازندران، سیستان و بلوچستان، گیلان و گلستان بیشتر از سایر استان ها در معرض ابتلا به تب دنگی قرار دارند. 

البته اخیرا سه مورد ابتلا به تب دنگی در استان اصفهان نیز گزارش شده است که سابقه سفر به امارات، پاکستان و استان های جنوبی داشته اند.

امسال، بروز جهانی تب دنگی بالاترین رکورد ثبت شده را داشته است و در کشور آمریکای لاتین به بحرانی جدی تبدیل شده است. گفته میشود تعداد مبتلایان امسال در کشور آمریکا حدود دو برابر سال گذشته بوده است.

بنابراین بهتر است علائمی همچون سردرد، کمردرد، درد پشت چشم، حالت تهوع، استفراغ و خونریزی لثه را جدی بگیرید. 

برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به این صفحه مراجعه کنید.

عنوان پیشرفته
ساعت مشاوره در روزهای کاری 8:30 تا 10 | 12 تا 13

مشاوره تخصصی آنلاین